Badania geotechniczne gruntu - cena w Warszawie od firmy Geo-Osnowa

Badania geotechniczne gruntu

Rodzaj gruntu, na jakim właśnie planujesz postawienie swojego wymarzonego domu ma dla Twojej inwestycji bardzo duże znaczenie. Niestety sprzedający nie zawsze dokonują odpowiednich badań, przekonując przyszłego inwestora o idealnym położeniu i świetnej okazji. Sprawdź dlaczego warto wykonać badanie gruntu.

Badanie gruntu, czyli co wiesz o specyfice gruntu na swojej działce?

Na powodzenie całej inwestycji budowlanej wpływ ma:

To, czy położenie nieruchomości jest atrakcyjne w dużej mierze można ocenić samemu. Ogromny spad działki może okazać się problematyczny np. przy budowaniu podjazdu. Z kolei jeśli działka zlokalizowana jest w dolinie bądź na mocno obniżonym względem innych nieruchomości terenie, to w przypadku intensywnych opadów atmosferycznych, będzie dochodzić do podmywania budynku.

Właściciel może również ocenić, czy dany rodzaj gruntu jest właściwy pod budowę domu. Jednakże już tylko profesjonalnie wykonane badania geotechniczne, zweryfikują rodzaj gruntów oraz wiarygodność podawanych przez sprzedającego informacji. Np. dzięki takiemu badaniu inwestor przed zakupem działki dowie się, że został tam zasypany wcześniej staw rybny czy oczko wodne.

Badanie gruntów i wód gruntowych – gdzie nie warto stawiać domu?

Od właściwego gruntu zależy prawidłowa nośność budynku. Wybierając pod budowę gleby:

Badanie gruntów i wód gruntowych istotne jest również w chwili, kiedy zaplanowałeś podpiwniczenie budynku. Odwierty geotechniczne dadzą bowiem jasny obraz na jakim poziomie są wody gruntowe. Oczywiście, to nie znaczy, że przy wyższym poziomie wód nie zbudujesz domu. Zbudujesz, ale za wyższą cenę, połączoną np. z koniecznym i długim osuszaniem terenów.

Co zawiera badanie gruntów ?

Zgodnie z literą prawa odwierty geotermalne nie są wymagane. Choć zdarza się, że w przypadku domów podpiwniczonych, urząd zażąda dokumentacji, sporządzonej przez geodetę. Firma Geo – Osnowa bada takie tereny, wykonując odwierty i sporządzając konkretną dokumentację.

Co taka dokumentacja zawiera?

Badanie gruntów – cena

Badanie gruntów i wód gruntowych wskaże Ci między innymi:

Takie badania pozwolą uniknąć nieplanowanych kosztów oraz wyeliminują ewentualne opóźnienia w budowie. Właściciel będzie mieć również pewność, że nie przepłaca za kiepskie grunty pod budowę domu, przysypane jedynie wierzchnią warstwą ziemi.

Cena za badanie gruntów zależna jest o ilości wykonanych odwiertów i ich stopnia głębokości. Najczęściej pod budowę domu konieczne jest wykonanie minimum czterech odwiertów, których koszt waha się między 1000 a 2000 złotych. W tej cenie geodeta bada grunt oraz przekazuje pełną dokumentację.

Chętnie negocjujemy cenę!

Zapraszam do kontaktu telefonicznego lub e-mail.

+48 22 390 62 84

biuro@geo-osnowa.pl

Głosów: 1