PEŁNY ZAKRES USŁUG GEODEZYJNYCH DZIAŁAMY NA TERENIE CAŁEJ POLSKI
Inwentaryzacja dendrologiczna. Geo-Osnowa
  1. Główna
  2. Usługi geodezyjne

Inwentaryzacja dendrologiczna

Nawet bardzo atrakcyjna działka traci na swojej wartości, jeśli jest nadmiernie zadrzewiona. Czasem jedynym rozwiązaniem jest wycinka, którą musi poprzedzić fachowo przeprowadzona inwentaryzacja dendrologiczna. Taka inwentaryzacja daje pełny obraz danej działki, jest więc pomocna również przy jej zagospodarowaniu przestrzennym.

Co to jest inwentaryzacja dendrologiczna?

Ta skomplikowana nazwa najczęściej odnosi się do tematu wycinki drzew, nie stanowi jednak dokumentu uprawniającego do usuwania drzew czy krzewów z posesji. To dokument, który w celu przedstawienia szczegółowej charakterystyki drzewostanu na danym terenie, przygotuje dla Państwa firma Geo - Osnowa. Do czego najczęściej niezbędna jest inwentaryzacja dendrologiczna (drzew i krzewów)?

  • do przeprowadzenia wycinki drzew, np. przed rozpoczęciem budowy,
  • do właściwego zaprojektowania przestrzeni przez architekta, dzięki czemu rosnące drzewa czy krzewy, zamiast wycinać, można wkomponować w dany projekt.

Z czego składa się inwentaryzacja dendrologiczna?

Podstawowymi elementami takiej inwentaryzacji są:

  • opis drzew i krzewów, zawierający nazwy zarówno w języku polskim i łacińskim, przekrój drzew i szczegółową charakterystykę,
  • tabela, w której wyszczególnione są wszystkie części opisu
  • grafika, uwzględniająca zarówno zdjęcia poszczególnych gatunków, jak i opracowane graficznie mapy.

Inwentaryzacja dendrologiczna składa się również między innymi z:

  • informacji na temat wieku drzewa,
  • szkicu ewentualnego wniosku o wycinkę.

Jak długo ważna jest inwentaryzacja dendrologiczna (drzew i krzewów)?

Ze względu na to, że rośliny są w nieustannej fazie wzrostu, taki dokument jest ważny jedynie przez sześć miesięcy od czasu jego sporządzenia. Dlatego, jeśli przymierzamy się do wycinki drzew bądź chcemy właściwie zaplanować przestrzeń na naszej posesji, to należy się wcześniej zorientować, czy firma wykonująca takie dokumenty, dysponuje odpowiednim czasem. Jeśli interesuje Państwa inwentaryzacja dendrologiczna w Warszawie, to firma Geo – Osnowa szybko i rzetelnie przygotuje dla Państwa wszelkie niezbędne dokumenty.

Inwentaryzacja dendrologiczna - cennik

Cena za opracowanie takiego dokumentu jest ściśle zależna od ilości występujących na obszarze pni oraz poszczególnych gatunków drzew czy krzewów. Około 300 złotych kosztować będzie inwentaryzacja dendrologiczna w Warszawie, jeśli na danej działce jest maksymalnie 10 jednostek, podlegających opisowi ( to mogą być drzewa, krzewy, ale także pnie drzew). W przypadku większej ilości jednostek ceny ustalane są indywidualnie. Wtedy warto zadzwonić do firmy Geo – Osnowa, by ustalić indywidualny cennik dla inwentaryzacji dendrologicznej.

Chętnie negocjujemy cenę!

Zapraszam do kontaktu telefonicznego lub e-mail.

+48 22 390 62 84

biuro@geo-osnowa.pl

Głosów: 493