PEŁNY ZAKRES USŁUG GEODEZYJNYCH DZIAŁAMY NA TERENIE CAŁEJ POLSKI
Mapa zasadnicza od firmy Geo-Osnowa. Warszawa, Radom, Piaseczno, Otwock, Sochaczew, woj mazowieckie
  1. Główna
  2. Usługi geodezyjne

Mapa zasadnicza

Przy budowie domu, rozgraniczaniu działek czy parcelowaniu terenu pod osiedle domków szeregowych konieczne jest sporządzenie map geodezyjnych – zasadniczej i do celów projektowych. Kiedy więc i po jaką mapę zwrócić się do geodety?

Mapa zasadnicza działki

Mapa zasadnicza, zwana również w ustawie o prawie geodezyjnym i kartograficznym Podstawową Mapą Kraju jest bardzo ważnym dokumentem, na którym zawarte są wszystkie niezbędne informacje dotyczące konkretnego terenu. To właśnie mapa zasadnicza działki zawiera wszystkie elementy geograficzne, dotyczące zarówno infrastruktury naziemnej, jak i podziemnej, dzięki czemu jest idealną podstawą do tworzenia zarówno planów budowlanych, jak i innych map, np. do celów projektowych. Mapa zasadnicza w skali 1:1000 jest więc punktem wyjściowym zarówno w przypadku zgłaszania projektu budowlanego, jak i składania wniosków o wszczęcie rozgraniczenia nieruchomości. Mapa zasadnicza może być przygotowana jednak w różnej skali. Dla obszarów wysokozurbanizowanych, a więc o gęstej zabudowie stosuje się mapy dokładniejsze. Dla projektu budowlanego czy rozgraniczenia działki konieczna będzie, więc mapa zasadnicza w skali 1:1000 bądź mapa zasadnicza w skali 1:500. Mapa zasadnicza jest bardziej szczegółową mapą niż np. mapa ewidencyjna, ponieważ zawarte są w niej wszystkie informacje na temat ewidencji gruntów, budynków, ale również samego ukształtowania, zagospodarowania, czy uzbrojenia terenu. Dlatego mapa zasadnicza jest bardzo dobrą podstawą dla opracowania mapy do celów projektowych. Cena mapy zasadniczej w Warszawie waha się między 80 a 150 złotych. Taką mapę w Warszawie i w okolicach mogą Państwo zakupić również za pośrednictwem firmy Geo – Osnowa.

Mapa do celów projektowych

Przy budowie domu czy uzyskiwaniu warunków zabudowy, czy nawet uzgadnianiu warunków przyłączania mediów konieczna będzie już mapa zasadnicza do celów projektowych. Taką mapę tworzy się jedynie z konkretnego obszaru danej inwestycji wraz z pasem obejmującym minimum 30 metrów wokół niego. Mapa do celów projektowych zawiera:

  • linie rozgraniczające poszczególne tereny, z uwzględnieniem linii zabudowy, osi ulic czy pobliskich dróg;
  • miejsca występowania drzew iglastych czy liściastych powyżej 2 metrów (tzw. Zieleń wysoka), a także pomników przyrody;
  • wszystkie obiekty i szczegóły wskazane przez projektanta.

Firma Geo – Osnowa wykonuje zarówno mapy zasadnicze, ich aktualizacje, jak i mapy do celów projektowych. Do rozpoczęcia niezbędnych prac przez geodetów z firmy Geo - Osnowa konieczne jest tylko określenie lokalizacji, obrębu ewidencyjnego i numeru działki.

Ile kosztuje w Warszawie mapa zasadnicza?

W zależności od realizowanego projektu potrzebne będzie przygotowanie mapy, albo zasadniczej albo do celów projektowych. Cena mapy zasadniczej 1: 500 to koszt zaledwie od 50 do 100 złotych. Stawki w większych miastach mogą być jednak nieco wyższe. Jaka jest więc cena mapy zasadniczej w Warszawie? To warto skonsultować z naszymi geodetami, bo choć taką mapę można pozyskać również we właściwym urzędzie, to zamówienie mapy u zewnętrznego geodety oznacza szybszą realizację zlecenia. Inne będą jednak stawki, a także sam czas wykonania mapy do celów projektowych. Tutaj cena mapy zasadniczej 1:500 zaczyna się od 500 złotych. Natomiast czas realizacji będzie zależny od wielkości działki i samego projektu. W przypadku domku jednorodzinnego geodeta przygotuje mapę w ciągu nawet kilku tygodni. Natomiast przy większych inwestycjach, jak na przykład zabudowie szeregowej na opracowanie map trzeba zaplanować nawet kilka miesięcy. Ile kosztuje mapa zasadnicza w Warszawie? W zależności od wielkości działki, a także od ilości i formatu kopii, za mapy do celów projektowych zapłacimy od 900 złotych wzwyż. Warto mieć na uwadze, że konieczne są trzy egzemplarze mapy do celów projektowych, dla pewności jednak warto zamówić nawet pięć egzemplarzy. Taka kopia mapy jest konieczna bowiem przy wykonaniu każdego dodatkowego uzgodnienia.

Chętnie negocjujemy cenę!

Zapraszam do kontaktu telefonicznego lub e-mail.

+48 22 390 62 84

biuro@geo-osnowa.pl

Głosów: 587