PEŁNY ZAKRES USŁUG GEODEZYJNYCH DZIAŁAMY NA TERENIE CAŁEJ POLSKI
Mapy batymetryczne. Geo-Osnowa
  1. Główna
  2. Usługi geodezyjne

Mapy batymetryczne

Zapalonym wędkarzom nie trzeba tłumaczyć, co to są mapy batymetryczne i do czego służą. Czasy jednak się zmieniają, a technika w zastraszającym tempie pędzi do przodu i dziś, nawet samemu tworząc takie mapy, w łatwy sposób można się dowiedzieć, gdzie trafimy na ławicę okoni bądź gdzie zanurkować w celu odkrywania naturalnych skarbów podwodnego świata.

Co to są mapy batymetryczne?

To specjalne mapy, które przedstawiają wszystkie tajemnice i szczegóły dna dowolnego akwenu wodnego. Najczęściej tworzy się mapy batymetryczne jezior, ponieważ to tam najczęściej wypuszczają się wędkarze, by trafić na prawdziwe okazy metrowych szczupaków, czy imponujące stada okoni. Jednakże trzeba dodać, że współczesne mapy batymetryczne jezior polskich są o wiele dokładniejsze, ponieważ tworzone są przy użyciu nowoczesnych urządzeń pomiarowych, wraz z możliwością określania ciekawszych punktów przez GPS. Mapy te są łatwe w odczycie i proste w użyciu. Wędkarz widzi wszystko, co go interesuje:

  • wszelkiego rodzaju głębie,
  • dojazdy do interesujących go miejsc,
  • wszelkie uskoki,
  • kamienne górki,
  • dołki, gdzie mogą znajdować się wielkie ławice ryb.

Mapy batymetryczne jezior polskich

Do stworzenia mapy batymetrycznej niezbędna jest echosonda. To drogi zakup, ale jeśli ktoś odwiedza jeziora w różnych częściach Polski, to zdecydowanie opłacalny. Gotowe mapy batymetryczne jezior polskich można również zakupić. Trzeba jednak uważać, by mapa była aktualna, a także zawierała interesujący nas fragment. Nie zawsze bowiem mapa jest kartograficznym przekrojem dna całego jeziora. Czasem w dobrej cenie na portalach aukcyjnych mapy poszczególnych jezior odsprzedają wędkarze. Mapy batymetryczne polskich jezior są też dostępne na specjalnych aplikacjach. Wystarczy odpowiedni program, np. deeper, by móc z takich udogodnień korzystać. Nasza firma Geo – Osnowa również zajmuje się tworzeniem takich map. Wystarczy się więc do nas zgłosić, by uzyskać aktualną mapę dowolnego akwenu w Polsce.

Mapy batymetryczne lowrance

Tego rodzaju mapy przydatne są jednak nie tylko dla wędkarzy. Firma Geo – Osnowa zajmuje się profesjonalnym opracowaniem map, również w celu:

  • zweryfikowania kąpielisk i określenia, które miejsca są niebezpieczne,
  • ustalenia głębokości danego zbiornika,
  • wytyczenia szlaków żeglugi.

W pomiarach posługujemy się zarówno profesjonalnymi sondami, dzięki którym powstają bardzo dokładne mapy batymetryczne lowrance, jak i urządzeniami typowo geodezyjnymi, np. tachimetrem elektronicznym.

Nie ma więc konieczności, by zarządca czy właściciel danego zbiornika posiadał echosondę. Firma Geo – Osnowa oferuje szczegółowe mapy batymetryczne polskich jezior, jak i innych również rzek czy innych zbiorników wodnych.

Tworzymy mapy batymetryczne deeper

Innym rodzajem sondy, którą wykorzystujemy do wykonania takich map jest deeper. To jedna z lepszych sond, dzięki której potrafimy szybko i bardzo dokładnie zebrać wszystkie informacje o ukształtowaniu dna każdego zbiornika wodnego. Mapy batymetryczne deeper możemy zrealizować dla Państwa, łącznie z rozpoznaniem podłoża terenu, jak i opierając się na zebranych wcześniej przez Państwa danych.

Chętnie negocjujemy cenę!

Zapraszam do kontaktu telefonicznego lub e-mail.

+48 22 390 62 84

biuro@geo-osnowa.pl

Głosów: 516