PEŁNY ZAKRES USŁUG GEODEZYJNYCH DZIAŁAMY NA TERENIE CAŁEJ POLSKI
Podział działki i nieruchomości w Warszawie, Radomiu, Piasecznie, Otwocku, Sochaczewie - ile kosztuje, gdzie uzyskać. Geo-Osnowa
 1. Główna
 2. Usługi geodezyjne

Podział działki i nieruchomości

Jak podzielić działkę budowlaną, rolną czy leśną? Najlepiej z geodetą, który nie tylko dokładnie zaznaczy granice nowych działek, ale udzieli ważnych informacji – czy działkę można podzielić, czy w takim kształcie, jak zaplanowaliśmy i jakie formalności powinniśmy zrealizować w urzędach. Podział nieruchomości, który ma na celu ustanowienie nowych właścicieli dla wyodrębnionych działek i nadanie im nowych numerów ewidencyjnych, można zlecić tylko i wyłącznie właściwemu geodecie.

Podział nieruchomości

Właściciel nieruchomości, planując jej podział, musi uwzględnić warunki formalne. Nieruchomość można bowiem podzielić albo:

 • w trybie administracyjnym;
 • w trybie geodezyjnym.

Wszystko zależy, jakiej wielkości będą wydzielone działki i czy na danym terenie obowiązuje plan zagospodarowania przestrzennego.

Zanim jednak geodeta przeprowadzi podział nieruchomości, musi przygotować projekt, zawierający wyrysy podziału działek, a także wszystkie dane ewidencyjne. Taki projekt wraz:

 1. z aktem własności bądź z odpisem z księgi wieczystej;
 2. wypisem z kastratu nieruchomości
 3. i zgodą konserwatora budynków, jeśli dzielony teren wpisany jest do rejestru zabytków
 4. należy przedłożyć wójtowi, burmistrzowi czy prezydentowi miasta, celem uzyskania zgody administracyjnej na wydzielenie nowych działek. Dopiero po uzyskaniu zgody, geodeta może przystąpić do dalszych prac.

W trybie geodezyjnym natomiast można wydzielać działki, których powierzchnia nie przekracza 0,3 hektara. Przy takim trybie, za podział działki rolnej ceny w Warszawie będą niższe, ponieważ mniej będzie formalności do zrealizowania.

Ile kosztuje podział działki u geodety w Warszawie?

Wbrew pozorom podział działki nie sprowadza się jedynie do postawienia kilku kresek na mapie i wbiciu nowych kamieni granicznych na posesji. Ile kosztuje podział działki u geodety? Wszystko zależy od tego:

 • jak duża jest działka;
 • i Ile działek chcemy wydzielić;
 • jakie formalności należy zrealizować.

Jeśli chodzi o podział działki zabudowanej ceny w Warszawie zaczynają się od 3000 złotych. Jeśli jednak będziemy zainteresowani wydzieleniem więcej niż dwóch działek, to koszt pracy geodety automatycznie wzrośnie. Firma Geo – Osnowa, która specjalizuje się także w podziale nieruchomości, jest idealnym partnerem, również w przypadku podziału działek rolnych, leśnych, jak i budowlanych. Ustanowione za podział działki rolnej ceny w Warszawie są podobne, jak w przypadku działek budowlanych. Cena jednak jest uzależniona od wielu czynników, między innymi stopnia skomplikowania podziału działki, posiadania dokumentów własności itd. Za podział działki ceny u geodety mogą być więc bardzo różne i dlatego już na etapie planowania podziału, warto się zorientować w kosztach.

Podział działki zabudowanej ceny w Warszawie

O ile podział gruntów rolnych jest dość prosty w praktyce, o tyle w przypadku działek zabudowanych, poziom skomplikowania jest dużo wyższy. Dlatego za podział działki zabudowanej ceny w Warszawie mogą być o wiele wyższe niż w przypadku pozostałych działek. Problemem są tutaj bowiem stojące na działce owe zabudowania. I jeśli na przykład w efekcie rozwodu małżonkowie chcą podzielić działkę na dwie mniejsze, to granica między nowymi działkami musi przebiegać przy uwzględnieniu pionowych płaszczyzn, czyli ścian. Ceny będą jeszcze wyższe, jeśli dodatkowo chcemy podzielić zabudowania, tworząc z nich wyodrębnione lokale. Natomiast ile kosztuje w Warszawie podział działki budowlanej? Również ceny zaczynają się od 3000 złotych. Wydzielenie nowych działek budowlanych możliwe jest jednak tylko przy dostępie do drogi publicznej, choć oczywiście nie oznacza, to, że działka musi do drogi bezpośrednio przylegać. Dlatego, zanim zweryfikujemy, jakie są za podział działki ceny u geodety, warto zweryfikować same możliwości wydzielenia nowych działek.

Ile trwa wykonanie podziału?

 • Ze względu na długą procedurę podziałową i przestrzeganie terminów zawiadomień oraz terminów ustawowych procedura podziału nieruchomości trwa ok. 3 miesięcy.

Chętnie negocjujemy cenę!

Zapraszam do kontaktu telefonicznego lub e-mail.

+48 22 390 62 84

biuro@geo-osnowa.pl

Głosów: 407