PEŁNY ZAKRES USŁUG GEODEZYJNYCH DZIAŁAMY NA TERENIE CAŁEJ POLSKI
Badanie geometrii torów od firmy Geo-Osnowa
  1. Główna
  2. Usługi geodezyjne

Badanie geometrii torów

Zgodnie z dyrektywą europejską 2004/50/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 29 kwietnia 2004 zarządca linii kolejowych jest zobowiązany do ich regularnego kontrolowania i modernizowania. W tym celu konieczne jest również badanie geometrii torów. Specjalistów do takich prac znajdą Państwo w firmie Geo – Osnowa.

Pomiary toru

Dla prawidłowego zweryfikowania wszelkich nierówności pionowych czy poziomych, a także zdiagnozowania szerokości toru konieczne jest regularne badanie geometrii torów. Ważna jest tutaj odpowiednia precyzja, a także nowoczesny sprzęt, między innymi toromierze, dzięki którym w szybki sposób można uzyskać miarodajne dane na temat jakości poszczególnych torów. Firma Geo – Osnowa posiada wszelkie specjalizacje i uprawnienia by wykonać takie pomiary toru.

Pomiar toru suwnicy

Torowiska suwnic, mimo że są mocno eksploatowane, muszą odznaczać się bardzo dobrą sprawnością i żywotnością. Dlatego pomiar toru suwnicy, jak i monitorowanie pracy torowiska powinno należeć do podstawowych czynności konserwacyjnych. Wraz z firmą Geo – Osnowa Państwa konstrukcje będą zawsze we właściwym stanie. Zadbamy o to by osie szyn były:

  • w prostej linii i ułożone równolegle do siebie,
  • by zachowane zostały odległości, uwzględnione w projekcie,
  • by zachowana została jednolita wysokość przy ich ułożeniu.

Pomiar toru kolejowego czy suwnic z firmą Geo - Osnowa

Nasza firma zapewni Państwu profesjonalne zweryfikowanie stanu torów kolejowych czy suwnic. Dzięki przeprowadzonym przez nas pomiarom uzyskają Państwo pełny zapis na temat:

  • wichrowatości,
  • szerokości toru,
  • szerokości prowadnic,
  • przechyłki,
  • szerokości żłobka czy kierownicy.

Wskażemy, gdzie zostały przekroczone dopuszczane normy, a także, w jakim stanie znajdują się tory czy suwnice.

Jeśli chcą Państwo, by pomiar toru kolejowego czy suwnic został przeprowadzony solidnie i rzetelnie, to zapraszamy do kontaktu właśnie z nami.

Chętnie negocjujemy cenę!

Zapraszam do kontaktu telefonicznego lub e-mail.

+48 22 390 62 84

biuro@geo-osnowa.pl

Głosów: 372